Moravské Toskánsko
Moravské Toskánsko je oblíbeným názvem pro oblast u Kyjova v Jihomoravském kraji, která svými terénními vlnami připomíná krajinu italského Toskánska. Oblíbená je nejen u fotografů. Krajina není narušena výškovými budovami či komíny, občas jsou v ní solitérní stromy či kapličky. Časopis Condé Nast Traveller ji zařadil mezi 50 nejkrásnějších míst na Zemi.
Chřiby
Chřiby nebo někdy také Buchlovské hory jsou vrchovina a geomorfologický celek na středovýchodní Moravě, který je součástí oblasti Středomoravské Karpaty. Rozprostírají se mezi městem Kyjovem v Jihomoravském kraji a obcí Kvasice ve Zlínském kraji. Nejvyšším vrcholem Chřibů je Brdo 587 metrů nad mořem. Rozloha je přibližně 335 km2. Typickým pro Chřiby je trojvrší Buchlov, Modla (lidově také Barborka) a Holý kopec.
Hrad Cimburk
Hrad Cimburk se nachází v blízkosti města Koryčany v nadmořské výšce 421 m n. m. Původně gotický hrad dal postavit zemský podkomoří Bernard z Cimburka v letech 1327–1333 a roku 1348 na něj z původního hradu Cimburk v okrese Svitavy také přesídlil. Hrad měl strategickou polohu u křižovatky dvou dopravních cest a to cesty od Uherského Hradiště kolem hradu Buchlova na Stupavu a Koryčany a cesty vedoucí z Kroměříže do Střílek, dále pak přes Koryčany až do Hustopeč.
Letecké muzeum v Kunovicích
Nejen milovníci letecké techniky, ale i všichni ostatní a především děti si přijdou na své v Leteckém muzeu v Kunovicích.
V rámci jednoho vstupného se zde můžete podívat do nitra letounů, poslouchat radiokomunikaci posádek s letištní věží Kunovice či nasát leteckou atmosféru.
Součástí expozice je několik skutečně unikátních letounů, prototypů a letounů se zajímavou historií, které nikde jinde nenaleznete.
Lázně Leopoldov Smraďavka
Sirnaté lázně na Smraďavce, které jsou součástí Buchlovic (přesněji jsou vzdáleny cca 2 km od obce), se nachází v malebném údolí Chřibů nedaleko buchlovského zámku a hradu Buchlova. Zdejší sirnaté prameny jsou známé svými blahodárnými účinky již řadu století. Lázně byly založeny v roce 1805 proslulým lidumilem Leopoldem Berchtoldem, který pobýval na zámku v Buchlovicích a v údolí Chřibů na Smraďavce v Loveckém zámečku, kde také zemřel.